ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակության հետ
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպել է ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում՝ Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է երկու երկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերությունները եւ համոզմունք հայտնել, որ նման հանդիպումները նպաստում են երկկողմ կապերի զարգացմանը: Աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը կարեւորել է Թվինինգ ծրագրի շրջանակում Հայաստանի եւ Հունաստանի միջեւ համագործակցությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ հյուրերը նշել են՝ իրենց համար մեծ պատիվ է գտնվել ՀՀ Ազգային  ժողովում, այնուհետեւ քննարկել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Էլենի Կանելոպուլուն Վահան Նարիբեկյանին է փոխանցել Հունաստանի խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի ողջույնները:
Խոսելով Թվինինգ ծրագրի մասին՝ հյուրերը փաստել են, որ դրա իրականացման մեկնարկը տրվել է նախորդ տարի, աշխատանքներն իրականացվել են առցանց ձեւաչափով: Իսկ իրենց այցը Հայաստան մի փոքր հետաձգվել էր՝ պայմանավորված COVID-19-ի համավարակով, Հայաստանում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններով, ինչպես նաեւ Երեւանում ռեզիդենտ թվինինգ խորհրդատուի նշանակմամբ:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել ծրագրի շրջանակում քննարկելու տարատեսակ հարցեր եւ գտնելու հնարավոր լուծումներ:

NA Chief of Staff, Secretary General Meets with Delegation led by Head of Hellenic Side of Twinning Project Eleni Kanellopoulou
On September 29, the RA NA Chief of Staff, Secretary General Vahan Naribekyan met with the Delegation led Head of Hellenic Side of Twinning Project ‘Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) Oversight and Implementation financed by the EU’ Eleni Kanellopoulou.
Welcoming the guests in parliament, Vahan Naribekyan has underlined the friendly relations existing between two countries and has expressed conviction that such meetings promote the development of bilateral ties. The Chief of Staff, Secretary General highlighted the cooperation between Armenia and Greece in the framework of Twinning project.
Thanking the Chief of Staff, Secretary General for warm reception, the guests noted that it was a great honour for them to be in the RA National Assembly, afterwards they discussed issues regarding the bilateral cooperation. Eleni Kanellopoulou conveyed the greetings from the Secretary General of Greek Parliament to Vahan Naribekyan.
Speaking about Twinning project, the guests affirmed that its implementation was launched in the previous year, the works were done in online format. And their visit to Armenia was a little postponed conditioned by COVID-19 pandemic, the snap parliamentary elections held in Armenia, as well as by the appointment of the Resident Twinning Adviser (RTA) in Yerevan.
The sides expressed readiness to discuss various issues in the framework of the project and find possible solutions.