ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակության հետ
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպել է ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում՝ Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է երկու երկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերությունները եւ համոզմունք հայտնել, որ նման հանդիպումները նպաստում են երկկողմ կապերի զարգացմանը: Աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը կարեւորել է Թվինինգ ծրագրի շրջանակում Հայաստանի եւ Հունաստանի միջեւ համագործակցությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ հյուրերը նշել են՝ իրենց համար մեծ պատիվ է գտնվել ՀՀ Ազգային  ժողովում, այնուհետեւ քննարկել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Էլենի Կանելոպուլուն Վահան Նարիբեկյանին է փոխանցել Հունաստանի խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի ողջույնները:
Խոսելով Թվինինգ ծրագրի մասին՝ հյուրերը փաստել են, որ դրա իրականացման մեկնարկը տրվել է նախորդ տարի, աշխատանքներն իրականացվել են առցանց ձեւաչափով: Իսկ իրենց այցը Հայաստան մի փոքր հետաձգվել էր՝ պայմանավորված COVID-19-ի համավարակով, Հայաստանում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններով, ինչպես նաեւ Երեւանում ռեզիդենտ թվինինգ խորհրդատուի նշանակմամբ:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել ծրագրի շրջանակում քննարկելու տարատեսակ հարցեր եւ գտնելու հնարավոր լուծումներ:

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС встретился с делегацией во главе с руководителем греческой стороны программы Twinning Элени Канелопулу
29 сентября руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян встретился с финансируемой ЕС делегацией во главе с Элени Канелопулу, руководителем греческой стороны программы Twinning   «Укрепление потенциала НС» по дальнейшему содействию  надзору и выполнению Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве.
Приветствуя гостей в парламенте, В.Нарибекян отметил дружеские отношения между двумя странами и выразил уверенность, что такие встречи способствуют развитию двусторонних связей. Он подчеркнул важность сотрудничества между Арменией и Грецией в рамках программы Twinning.
Поблагодарив за теплый прием и отметив, что для них большая честь находиться в Национальном Собрании РА, гости обсудили вопросы двустороннего сотрудничества. Элени Канелопулу передала В.Нарибекяну приветствия генерального секретаря парламента Греции.
Говоря о программе Twinning, гости заметили, что ее реализация стартовала в прошлом году, работа велась в онлайн-формате. А их визит в Армению был немного отложен из-за эпидемии COVID-19, досрочных парламентских выборов в Армении, а также назначения резидента-консультанта Twinning в Ереване.
Стороны выразили готовность обсудить различные вопросы в рамках программы и найти возможные решения.